Hikvision 75″ 4K Interactive Smart Board (Display) – DS-D5C75RB/B
Brands:
Other people want this. 15 people have this in their carts right now.
Category: Brands:
Description
Additional information
Model
DS-D5C75RB/B
Screen Size
75 inch
Backlight
DLED
Pixel Pitch
0.14325(H) × 0.42975(V) mm
Resolution
3840 × 2160 @ 60 Hz
Brightness
400 cd/m² (Typ.)
Color Depth
10 bit
Display Color
1.07 G
Response Time
5 ms
Panel Type
VA
Contrast Ratio
5000:1 (Static), 30,000:1 (Dynamic)
Color Gamut
72% NTSC (CIE1931) (Typ.)
Refresh Rate
60 Hz
Viewing Angle
178° (H)/178° (V)
Aspect Ratio
16:9
Surface Hardness
9H (Pencil), 7 (Mohs)
Surface Glass
Anti-Glare Glass
Surface Haze
25% Haze
Glass Bonding Method
Zero Lamination
Display Area
1650.24mm x 928.26mm
Working Duration
7 × 16 H
Transmittance
88% ± 3
Lifespan
50,000 hours
Touch Type
Infrared Touch Screen
Touch Point
Up to 50-point multi-touch
Touch Response Time
≤ 2 ms
Minimum Touch Object
≥ 1.5 mm (≥ 90% touching area)
Touch Precision
± 0.5 mm (≥ 90% touching area)
Touch Resolution
32767 × 32767
Operation System
Android 13.0
Memory
8 GB
Built-In Storage
128 GB
Processor
Quad-core Cortex-A76 × 4(2.4 GHz)and quad-core Cortex-A55 × 4(1.8 GHz)
GPU
Mali-G610 MC4
HDCP Version
2.3
Camera Pixel
48MP for Photos, 8MP for Video
Camera Function
Support intelligent switching between Android system, OPS, and PC
Field Angle
93.4° (diagonal), 84.5° (horizontal), 54.1° (vertical)
Distortion
≤2.5%
Camera Resolution Ratio
Up to 4K
Microphone Specification
Omni-directional 8-array layout
Mic Function
Echo reduction and smart noise-cancellation
Voice Distance
12 m
Sampling Rate
32 K
Mic Sampling Rate
16 bit
Loudspeaker
Built-in 2 × 20 W + 25W loudspeaker
Bluetooth
Built-in BLE (Bluetooth Low Energy) module supports Bluetooth 5.1
NFC
Support screen mirroring by Android phones
Light Sensor
Yes
Image Processing Technology
Audio Processing Technology
Video & Audio Input
HDMI In (HDMI 2.0) × 3, VGA In × 1, DP In (DP 1.2) × 1, Audio In × 1
Video & Audio Output
HDMI Out (HDMI 2.0) × 1, Audio Out × 1, SPDIF Out × 1
Control Interface
TOUCH-USB 3.0 × 3, RS232 × 1
Network Interface
LAN (1000 Mbps) × 2, WIFI AP & Station, 2.4G/5G, WIFI 6
Data Transmission Interface
USB 3.0 × 4, USB 2.0 × 1, Type-C × 2 (supports USB 2.0, DP 1.2, charging functions; side charging 15 W, front charging 65 W)
Power Supply
100 to 240 VAC, 50/60 Hz
Standby Consumption
≤ 0.5 W
Average Consumption
< 150W
VESA
800 mm × 400 mm (4 × M8-25 mm)
Product Dimensions
1713.2 mm × 1034.5 mm × 82.5 mm
Accessory
Package Dimensions (W × H × D)
1937 mm × 264 mm × 1222 mm
Net Weight
51.23 kg
Gross Weight
67.62 kg
Working Temperature
0 °C to 40 °C (32 °F to 104°F)
0 Reviews for Hikvision 75″ 4K Interactive Smart Board (Display) – DS-D5C75RB/B
There are no reviews yet.
Be the first to review “Hikvision 75″ 4K Interactive Smart Board (Display) – DS-D5C75RB/B”
Your email address will not be published. Required fields are marked *